V skupini Mravljice so otroci prvič prestopili vrtčevski prag. Začelo se je zelo pomembno uvajalno obdobje, ki je je potrebno prav vsem: otrokom, staršem in tudi zaposlenim.

Otroci so se prosto igrali z raznovrstnimi igračami v različnih kotičkih in tako spoznavali igralnico ter navezovali prijateljske odnose s svojimi vrstniki in z vzgojiteljicami. Posledično je bila temu primerna tudi “urejenost” igralnice. A nič zato, saj je pomembno otrokom pustiti čas, da izživijo svojo radovednost. Otroci so se navajali na nov način dnevne rutine in samega poteka življenja v skupini in vrtcu ter na samostojnost pri hranjenju in umivanju.

Veliko smo se »crkljali«, ko so tekle solzice, smo prepevali pesmice in se igrali bibarije. Tako je žalost kmalu zamenjalo veselje in smeh.

Igrali smo se gibalne igre in veselo zarajali ob praznovanju rojstnih dni.

V igralnici smo postavili manjši gibalni poligon, najraje pa smo se igrali z žogami.

Lepe dneve smo izkoristili za igro na zunanji terasi in za sprehode po bližnji in daljni okolici vrtca.

Skupaj smo se trudili, da je bilo to uvajalno obdobje za vse čim lažje in sproščeno ter čim bolj zanimivo.