Trubarjeva 8, Šentjernej

telefon: 07 33 74 470, 051 660 895, 031 39 40 41
e-mail: vrtec-cebelica.sentjernej@guest.arnes.si

Enota Čebelica se nahaja v središču Šentjerneja v bližini vseh pomembnih inštitucij kot so kulturni center, gasilci, pošta, trgovina, lekarna, policija, občina, ZD, industrijska cona. Otroci tako spoznavajo prostorsko in družbeno ureditev kraja. Na svojih sprehodih se kot aktivni udeleženci v prometu, zelo učinkovito seznanijo z urejenostjo pločnikov in kolesarskih poti in prometnimi pravili. Če odidejo na malo daljši sprehod pa že lahko uživajo v aktivnostih v naravi (gozd) in se srečujejo z njenimi dobrinami na poljih, travnikih, sadovnjakih in vinogradih. Na srečo imajo še nekaj priložnosti za seznanjanje s kulturno dediščino in tradicijo kraja (lončarstvo, konjeništvo). Bližina šole omogoča občasne gibalne dejavnosti v svojih prostorih (trim kabinet) in tudi sicer se otroci seznanjajo s prehodom v šolske klopi.