Konec septembra smo se z otroki skupine Barvice odpravili peš proti Rojam. Pot nas je vodila mimo obrtne cone in po makadamski poti do naselja Roje. Že od daleč smo lahko opazili veliko kmetijo, kjer je bil tudi naš cilj. Da smo bili še hitrejši, smo poiskali bližnjico kar čez sveže pokošen travnik. Na domačiji Trbanc so nas pričakali starši in sestrica dvojčic, Lare in Kaje, ter nam razkazali vse, kar lani nismo uspeli videti. Mladi kužki, pravi šentjernejski petelin, krave, telički, stroji, starodobni traktor ter še in še so otroke navdušili. Zelo so se razveselili tudi igre in praznovanja njunega rojstnega dne na domačem dvorišču. Krajši del poti nazaj v vrtec, smo se popeljali na prav posebnem vozu, namenjenem prevozu ljudi, kar je lepemu dopoldnevu dalo dodatno piko na i.

Najlepša hvala družini za povabilo!