DRUŽINA

V  majhni hiši pet ljudi:

ata Tine, mama Mina, brat Andrej in sestra Tina.

Pa še jaz, najmlajši Rok.

Ali veste, kdo smo mi?

Vemo, vemo,

vemo, vemo:

vi velika ste

DRUŽINA.

V mesecu marcu obeležujemo veliko praznikov, ko praznujejo različni družinski člani (dan žena, dan mučenikov, materinski dan), zato je bila v naši skupini ta mesec glavna tema DRUŽINA. Skozi igro in različne pogovore v jutranjem krogu smo ob družinskih fotografijah in lutkah spoznavali ter poimenovali člane družine. Naučili smo se novo bibarijo Kuham, kuham kavico in gibalno igro Mi se imamo radi. Praznovali smo rojstne dneve otrok, na katerih smo  rajali, plesali in se igrali po želji slavljencev. Pripravili smo jim tudi torte iz sadja. Preko igre v kotičku dom in družina so otroci spoznavali in raziskovali različne vloge, ki jih opravljajo njihovi starši (kuhanje, pospravljanje, skrb za dojenčke …). Ob materinskem dnevu smo za starše izdelali darila in jih povabili v vrtec, kjer smo si ob prijetnem druženju ogledali tudi nekaj videoposnetkov iz življenja v vrtcu. V tem mesecu smo praznovali tudi prihod pomladi, zato smo med našimi sprehodi opazovali, kako se narava spreminja in prebuja (cvetenje sadnih dreves in spomladanskih cvetlic, različne ptice …).