Tudi letošnjo jesen nas je narava obdarila s svojimi plodovi, ki smo jih izkoristili pri načrtovanju dejavnosti. Otroci so se z naravnimi plodovi in materialom igrali in ustvarjali, jih opazovali s pomočjo svetlobne kocke ter z njimi pridobivali gibalne izkušnje. Hkrati so jesenske plodove razvrščali po velikosti, barvi ter hkrati utrjevali velikostne odnose (majhen, velik, večji, največji).

Ker je mesec oktober tudi mesec požarne varnosti smo del načrtovanih dejavnosti namenili razgovoru o delu reševalnih služb, si ogledali gasilni dom v Orehovici in se preizkusili v gašenju z gasilsko cevjo.

Tudi brez izrezljanih in pobarvanih buč ni šlo. S prižigom le-teh smo otrokom predstavili starodavni keltski običaj svetlobe in luči.

Zapisala Damjana Nestorović