V skupini Regratove lučke smo spodbujali radovednost in veselje do umetniških dejavnosti. Pozornost  smo posvetili likovni umetnosti,  osnovnim  trem barvam in preizkušali kako se med seboj mešajo. Eksperimenta smo se lotili že v jutranjem krogu , kjer smo s pomočjo tempera barv mešali modro in rdečo in opazovali kako je nastala vijolična, rumeno in modro, kjer je nastala zelena, rumeno in rdečo, kjer je nastala oranžna in vse tri osnovne barve, kjer je nastala rjava barva.

Otroci so z dejavnostjo nadaljevali v likovnem kotičku in individualno. Poskušali so zmešati barve in z njimi slikati na belo podlago.

Mešanje barv smo s pomočjo barvnega kroga poskusili tudi z mešanjem osnovnih barv plastelina. Ob uspehu so bili otroci navdušeni.

Mešali smo tudi s pomočjo svetlobne kocke in barvnih folij. Nastale so čudovite barvne mešanice. Ta dejavnost je otrokom vzbudila veliko zanimanje in veselje. Tako je bil najin cilj dosežen.