V vrtcu skušamo otrokom približati lepote, zanimivosti in zakonitosti narave. Zato smo za zaključek šolskega leta strokovne delavke skupin Malčki, Medvedki, Zvezdno nebo in Srčki organizirali družinski pohod, po lepotah domačega kraja.

Zbirno mesto je bilo parkirišče Kartuzije Pleterje. V velikem številu smo začeli vzpon proti vasi Stražnik. To je bila tudi najvišja točka našega pohoda. Pot smo nato nadaljevali skozi gozd. Uživali smo ob lepotah mogočnih pogledov, barv in zvokov, ki nam jih ponuja gozd. Ob spremljavi kitare smo peli pesmice, spoznali črička, pikapolonico in mravljo. Sledil je spust do vasi Vratno in zaslužena počitek ter malica. Pohod smo zaključili na izhodiščni točki. Vsi veseli in zadovoljni smo ob zaključku prejeli medaljo.