Otroci iz skupine Kozlički in vzgojiteljice smo težko čakali četrtek, 2. 6. 2022, ko smo se namenili na pohod od Javorovice na Prag skupaj z našimi družinami. To je bil letos še zadnji pohod, ki smo ga opravili v okviru gibalnega projekta Mali sonček, obenem pa promocija ene od prelepih pohodnih poti v naši občini, ki je kar nekaj staršev otrok še ni poznalo. Kljub grožnjam, da bo vreme slabo in da bodo že popoldne nevihte, smo ostali optimistični in dobre volje. Ob petih smo se v velikem številu (19 družin) zbrali pri spomeniku na Javorovici. Odrasli smo si navkreber pomagali s sveže odrezanimi šibami, otroci pa so polni energije tekli naprej in presenetili nas – vzgojiteljice, ki smo predvidevale, da bo pohod v eno smer trajal 60 minut, vendar so najhitrejši mladi pohodniki pot zmogli v samo 40 minutah. Sama pot je očarljiva: ozka steza ki vijuga ob robu doline Kobile in nudi prekrasen razgled na šentjernejsko polje. Pri koči sta nas že čakala dva očka, ki sta se na pot odpravila že pred nami in zakurila ogenj. Ošpičili smo šibe in si na ognju spekli hrenovke. Nekateri otroci so prvič okusili to doživetje in prav vsi – odrasli in otroci smo se prav lepo zabavali in sproščeno kramljali. Otroci so se najedli in se igrali v gozdu. Žejo smo si pogasili s hladno gorjansko vodo, ki smo jo natočili pri lovskem domu. Prehitro je minilo druženje ob ognju in morali smo se vrniti, saj se je dan že prevešal v noč. Zadnji pohodniki smo v avto sedli nekaj minut čez osem zvečer. In ravno, ko smo prispeli v dolino, smo v ozadju na nebu uzrli prve bliske bližajoče se nevihte. Z zadovoljnim nasmeškom, da smo že na suhem in na varnem, smo se spomnili reka: Sreča spremlja hrabre!

Vesna, Tjaša in Neja s Kozlički