Mesec januar smo v skupini Želvice posvetili projektu Bralni palček. Osrednja tema vseh naših dejavnosti je bila pravljica Muca Copatarica. Z otroki smo vsakodnevno prisluhnili pravljici, si ogledovali slikanico in pripovedovali zgodbo ob slikah ter se družili z lutko muce Copatarice. Po pravljici smo tudi poustvarjali. Izdelali smo copatke, pobarvali mucino hišo in manjše hiše z rdečo streho iz vasi. Skozi igro smo se urili v sezuvanju in obuvanju copat, jih pospravljali na označena mesta v igralnici in garderobi vrtca ter se navajali na samostojnost. Na sprehodih po okolici vrtca smo opazovali različne živali, predvsem muce in iskali mucin dom. Gibali smo se v telovadnici, kjer smo bosi premagovali ovire pri poligonu oz. čutni poti, ter ponazarjali gibanje živali. Naučili smo se tudi novo gibalno igro Črni muc, kaj delaš? S pretikankami pa smo urili prstne spretnosti. Pri različnih dejavnostih so otroci aktivno sodelovali in spletli posebno prijateljsko vez z glavnim likom pravljice muco Copatarico.